full screen background image

Port we Władysławowie

Niewątpliwą atrakcję dla turystów stanowi port rybacki we Władysławowie. Jest jednym z największych portów rybackich Bałtyku. Otoczony dwoma falochronami w kształcie łuku o długości 700 metrów, położony nad otwartym morzem stanowi miejsce spacerów.

ogród z placem zabaw władysławowo chłapowo ogród z miejscem na grilla władysławowo

W letnich miesiącach port rybacki staje się bazą wypadową dla rejsów wycieczkowych po Bałtyku. Godzinne rejsy kutrem cieszą się zainteresowaniem wśród dorosłych i dzieci.

Wędkarze wybierają ośmiogodzinne rejsy kutrem na połów dorsza.

 

Aleja Gwiazd Sportu

Pierwsza w Polsce aleja poświęcona polskim i zagranicznym sportowcom.

Powołana w roku olimpijskim 2000 Fundacja zajmuje się honorowaniem najwybitniejszych postaci świata sportu. Corocznie podczas odbywającego się w okresie letnim Festiwalu Sportu umieszczane są odlane z brązu tablice z nazwiskami najznamienitszych zawodników i trenerów.

Aby zobaczyć Aleję, trzeba przyjechać do nadmorskiego Władysławowa !

noclegi chłapowo

 

Fokarium w Helu

W marcu 1992 r. na plaży w pobliżu Juraty znaleziono ranne, wycieńczone focze niemowlę. Foka została przewieziona do Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, gdzie dzięki troskliwej opiece wróciła do zdrowia. Sława Balbina, który stał się atrakcją turystyczną Helu, przyczyniła się do budowy fokarium z prawdziwego zdarzenia.

Placówka prowadzi działalność naukową, której celem jest odtworzenie kolonii foki szarej w akwenie południowego Bałtyku.

Gorąco polecamy odwiedzenie fokarium w godzinach karmienia fok – o godz. 11.00 i 14.00.

Foki wyczyniają prawdziwe sztuczki, by dostać rybę.

pensjonat z parkingiem władysławowo


Latarnia morska w Rozewiu

Latarnia położona jest na przylądku Rozewie. Ma największy zasięg nominalny ze wszystkich latarni polskiego wybrzeża 48,1 km. Nosi imię Stefana Żeromskiego.

Atrakcją tego miejsca jest Muzeum Latarnictwa. Można tam zobaczyć ekspozycję prezentującą ewolucję latarni morskich od czasów starożytnych do dzisiaj.

pokój ze śniadaniem władysławowo

 

Trasy rowerowe

W gminie Władysławowo istnieją doskonałe warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Ścieżka rowerowa biegnie w dużej części bardzo blisko Zatoki Puckiej. Czysta przyjemność jazdy na rowerze zaledwie metr lub dwa od wody.

pokoje 2-osobowe z tv i wifi władysławowo

 

Trójmiasto

Trójmiasto to trzy miasta rozmaitości. Historyczny Gdańsk, rozrywkowy Sopot z uzdrowiskiem i rozrastająca się nowoczesna Gdynia tworzą obszar gdzie każdy odnajdzie coś interesującego ifascynującego.

W Gdańsku warto zwiedzić Długi Targ, Dwór Artusa, Złotą Bramę, kościół Mariacki i Żuraw nad Motławą.

W Sopocie musimy przejść się sławnym „monciakiem”, główną ulicą spacerową oraz zobaczyć najdłuższe molo w Europie. Idąc deptakiem nie sposób nie zauważyć Krzywego Domku, który od lat zadziwia swoją konstrukcją przybywających do Sopotu turystów.

W Gdyni obejrzymy zabytkowe statki: „Dar Pomorza” i okręt „Błyskawica”. Akwarium Gdyńskie pozwoli odkryć tajemnice podwodnego świata.

tanie pokoje z łazienką władysławowo tanie pokoje z łazienką władysławowo chłapowo blyskawica

Polecamy:

Pensjonat z parkingiem Władysławowo

Ogród z placem zabaw Władysławowo Chłapowo